W dniach 13-15 kwietnia odbyły się XXII Mistrzostwa Polski pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w piłce nożnej halowej. Turniej zorganizowała Kcynia, a zmagania odbywały się w Wągrowcu.

Nasza drużyna broniła tytułu mistrza wywalczonego w ubiegłym roku. Ze względu na plagę kontuzji i różne wypadki losowe pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. Dość powiedzieć, że z podstawowej piątki zabrakło trzech graczy.

W grupie rozegraliśmy 5 kolejnych spotkań:
Pszczyna - Gdańsk 1:0
Pszczyna - Grodzisk Wlkp 2:0
Pszczyna - Głogów 1:1
Pszczyna - Studzieniec 1:0
Pszczyna - Poznań 2:0

Po tej serii z 1 miejsca w grupie awansowaliśmy do niedzielnego półfinału, gdzie już czekał na nas Szubin.

Mecz ten był bardzo wyrównany ale zabrakło nam przysłowiowego, sportowego "farta". Dość szybko wyszliśmy na prowadzenie i były stuprocentowe sytuacje aby jeszcze wynik podwyższyć. Przeciwnik, który nie miał nic do stracenia naciskał, mocno ryzykując. My odpowiadaliśmy konsekwentną obroną i kontraatakami. Na dwie minuty przed końcem meczu w zamieszaniu podbramkowym straciliśmy gola i zanosiło się na rzuty karne. Jednak kilka sekund przed końcem spotkania piłka znowu znalazła się w naszej bramce...

Udało się nam pozbierać w kolejnym meczu o trzecie miejsce w turnieju. Po raz kolejny pokonaliśmy Studzieniec, tym razem 2:1, zdobywając brązowe medale.

W finale Szubin pokonał Barczewo w rzutach karnych, w normalnym czasie mecz zakończył się remisem 1:1.

Skład naszej drużyny:
Aleksander Mrzyczek, Patryk Sojka, Zbigniew Jacek, Krzysztof Faron, Marcin Kawecki, Bartosz Widera i Dariusz Grajcarek.
Aleksander Mrzyczek został znowu wybrany najlepszym bramkarzem turnieju!

Kolejny turniej zorganizuje Szubin.