W dniu 18 października 2017 roku siedmiu naszych wychowanków wraz z opiekunami wyruszyło na wycieczkę górską w Tatry. Nasza wyprawa rozpoczęła się o godzinie 6:30 rano, pomimo wczesnej pory chłopcy z dużą werwą spakowali się do naszego busa i wyruszyliśmy przed świtem w trasę.

Nasz pierwszy postój miał miejsce w niezwykłej scenerii wschodzącego słońca nad Jeziorem Żywieckim, gdzie nasi chłopcy mogli podziwiać ogromną zaporę oraz panoramę okolic góry Żar, po krótkim postoju wyruszyliśmy w dalszą drogę.

W Zakopanem przywitała nas wspaniała pogoda oraz ku naszemu zdziwieniu, brak ogromnej kolejki która zazwyczaj wita przybyłych turystów, pod koleją linową na Kasprowy Wierch. To właśnie koleją linową pokonaliśmy pierwszy etap naszej górskiej wyprawy. Po dotarciu na szczyt Kasprowego, ruszyliśmy czerwonym szlakiem przez Kopę Kondracką na Giewont, czyli jedną z najbardziej widokowych tras w tatrach.

Wychowankowie biorący udział w naszym rajdzie, mieli niepowtarzalną okazję podziwiania fascynujących widoków, Dzięki wspaniałej pogodzie oraz wzorowemu zachowaniu i zdyscyplinowaniu naszych turystów, udało się nam sprawnie i w zaplanowanym czasie przejść całą trasę oraz zdobyć szczyt Giewontu.

Po nacieszeniu się pięknymi widokami jakie można zobaczyć z Giewontu, ruszyliśmy w drogę powrotną, w trakcie której, czekała na nas miła niespodzianka. Schodząc ze szczytu, spotkaliśmy naszego olimpijczyka, Mariana Tałaja, brązowego medalistę w judo, z 1976r w Montrealu. Po zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia wróciliśmy do Kuźnic, gdzie zjedliśmy pyszny posiłek i z wielkim żalem wyruszyliśmy w kierunku Pszczyny.

Istotnym faktem jest również to, iż kilku z wychowanków było w tatrach po raz pierwszy w swoim życiu, co tym bardziej wpłynęło na atrakcyjność naszej wycieczki . Biorąc pod uwagę postawę naszych wychowanków oraz ich zainteresowanie tą formą turystyki, zaplanowaliśmy w niedalekiej przyszłości kolejne wyprawy krajoznawcze!